مرکز رشد شريف صفحه نخست

سومين استارتاپ تريگر دانشگاه صنعتى شريف با اعلام برترين‌ها به كار خود پايان داد

سومین رویداد استارتاپ تریگر (Startup Trigger 24) با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از روزهای 24 تا 30 مرداد ماه 94 در دانشگاه صنعتی شریف در دو بخش 'فنی و مهندسی' و 'IT/ICT' برگزار شد. در این دوره با توجه به ورود ایده‌های فنی مهندسی در زمینه تجهیزات پزشکی متخصصان، سرمایه‌گذاران و فعالان این حوزه حضور داشتند تا شرکت‌کننده‌گان با سرمایه‌گذاران بالقوه‌ی طرح‌های خود ملاقات کنند. شایان ذکر است، این ترکیب از ایده‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات و حوزه خاص از صنعت در دوره های بعد نیز تکرار خواهد شد.
ایده های مطرح شده در رویداد استارتاپ تریگر از نیازهای فعلی صنعت بوده‌اند و سرمایه گذاران مربوط به موضوع نیز در طول رویداد حضور داشتند. به این ترتیب شرکت کنندگان با حضور در یک رویداد استارتاپ تریگر به طور همزمان همراه با فرآیند تیم سازی امکان تعامل سازنده با سرمایه گذاران را تجربه کرده‌اند.

در این رویداد که بصورت فشرده طی 6 روز برگزار شد آموزش‌های لازم برای تبدیل ایده به یک استارتاپ را در اختیار مخاطبان گذاشته و فرآیند تیم سازی با برنامه‌هایی همچون ملاقات پرشتاب و شبکه سازی انجام شد. درچهار روز ابتدایی این رویداد 6 کارگاه برگزارشدکه دو کارگاه به صورت عمومی برای هر دو گروه و چهار عنوان به صورت تخصصی و موازی برگزار شد. هچنین در دو روز پایانی شرکت کنندگان به صورت جداگانه در دو بخش ذکر شده به رقابت خواهند پرداخت.
برندگان دو بخش فنی- مهندسی و فناوری اطلاعات عبارتند از:

برندگان حوزه فنی-مهندسی:

تیم اول:تیم ایرانوکسی

تیم دوم: تیم سلام پویان

تیم سوم:تیم‌های ایوک و سون

برندگاه حوزه IT/ICT:

تیم اول:eventium

تیم دوم:Best Poosh

تیم سوم: سوقستان

هر یک از تیم‌های برتر علاوه بر جوایز نقدی، امکان استقرار در شریف اکسلریتور و جذب سرمایه‌گذار را دارند. علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی www.setak.sharif.ir مراجعه کنند.
استارتاپ تریگر (startup trigger) رویدادی شش روزه است که با هدف بررسی نیازهای دانشجویان در حوزه کارآفرینی ، طراحی شده است و انتظار می رود پس از آن شرکت کنندگان شناختی از خود، مفاهیم اولیه استارتاپ و تجربه ارائه ایده و کار تیمی را داشته باشند و تیمی تشکیل دهند که شاید بتواند ایده خود را به یک استارتاپ تبدیل کند و به شتابدهنده شریف وارد شود.این رویداد معمولا در هر فصل یکبار برگزار می شود.