مرکز رشد شريف صفحه نخست

حضور واحد فناور مركز رشد دانشگاه شريف در جشنواره فناوريهاى آب، خاك و محيط زيست

جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری‌های آب، خاک و محیط زیست از تاریخ ۲۳ خرداد 1394 با حضور دکتر چیت چیان، وزیر نیرو و دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز به کار کرد. بنا به گفته دکتر بهرامی، دبیر جشنواره، این رویداد میزبان ۲۵۹ طرح ارائه شده از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان، پژوهشگاه‌ها، دانشگاهها و سازمان‌های دولتی در حوزه‌های مرتبط است و دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یکی از پیشگامان فناوری کشور نیز به منظور ارائه خدمات فناوری و توانمندی‌های خود با ۳ طرح در این نمایشگاه شرکت کرده است که عبارتند از: شبکه‌ خودکار انتقال آب- تبخیر مکانیکی- تصفیه کننده آب قابل حمل

شرکت سپنتا پلیمر شریف از واحدهای مستقر در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف که در این رویداد حضور داشته است محصول تصفیه کننده آب قابل حمل را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده است. غشاهای تصفیه کننده آب از جمله فناوری‌های پیشرفته‌ای هستند که معدود کشورهایی دانش ساخت آن ها را در اختیار دارند. این در حالی است که دانشگاه صنعتی شریف نه تنها در این حوزه فعالیت‌های تحقیقاتی گسترده‌ای داشته است بلکه توانسته است برخی از انواع غشاهای تولید شده را از مرحله تحقیقاتی خارج کرده و به بازار عرضه کند. یکی از این نوع غشاها در محصولی که برای نجات جان انسان‌ها در شرایط بحرانی یا حمل توسط کوهنوردان و سربازان تهیه شده به کار گرفته شده‌ است.

 

 

 این محصول یا دستگاه تصفیه کننده آب همراه که در نمایشگاه نمایشگاه ملی فناوری‌های آب، خاک و محیط زیست ارائه شده است با استفاده از فناوری غشا‌ قادر است بدون نیاز به پمپ‌های الکتریکی و به صورت دستی، آب‌های سطحی آلوده را از غشا عبور داده و با تصفیه آلودگی‌ها از جمله انواع باکتری‌ها و و یروس‌ها و ذرات معلق، آب پاکیزه را برای نوشیدن فراهم کند. بنا به گفته فن‌آفرینان سپنتا پلیمر شریف، کارآمدی این دستگاه مورد آزمایش قرار گرفته و از استانداردهای لازم برخوردار است.

این نمایشگاه تا تاریخ 26 خردادماه 94 در محل مصلی تهران میزبان علاقمندان در این حوزه است.