مرکز رشد شريف صفحه نخست

حضور واحد فناور مركز رشد دانشگاه شريف در پنجمين جشنواره و نمايشگاه «علم تا عمل»

پنجمین جشنواره و نمایشگاه «علم تا عمل» در مصلی امام خمینی (ره) با شعار «تبلور تجاری‌سازی فناوری» از روز یکشنبه 3 اسفند 93  الی سه شنبه 5 اسفند 93 در سه سطح شرکت‌کنندگان در نمایشگاه، برگزیدگان استانی و ملی و همچنین طرح‌های کلان ملی منتخب فناوری و طرح‌های برجسته ستادی توسعه فناوری به مدت سه روز برگزار شد.

همچنین جشنواره امسال در دو بخش جشنواره «علم تا عمل» و بخش نمایشگاه ملی برگزار شد که در بخش جشنواره‌ای، طرح‌های فناورانه را که از استان‌های سراسر کشور توسط کمیته‌های منتخب استانی معرفی شدند، به رقابت گذاشته شد.

در بخش نمایشگاهی تعداد بیشتری از واحدهای فناور که توانستند با توسعه محصول، موضوع تبدیل ایده به پدیده و ثروت‌زایی از دانش فنی و علم را دنبال کنند، عرضه شد.

در این جشنواره نیز همانند سال­های گذشته، فرآیند فراخوان، ارزیابی و انتخاب طرح­ها به استانداری­ها و از طرف استانداری تهران به پارک فناوری پردیس واگذار شد. همچنین لازم به ذکر است که سهمیه استان تهران در معرفی و نمایش طرح­های برگزیده استان،40 طرح و از این تعداد، 10 طرح برتر استانی، کاندیدای معرفی به هیات داوران جشنواره برای انتخاب طرح­های برتر ملی بودند.

از واحدهای مستقر در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف، شرکت عمید رایانه شریف با طرح سامانه مدیریت اطلاعات پژوهشی (سیماپ عرش) در این جشنواره به عنوان یکی از طرح­های برگزیده دارای غرفه نمایشگاهی بودند که فعالیت آن شرکت در معرض بازدید کنندگان قرار گرفت.