مرکز رشد شريف صفحه نخست

حضور مركز رشد و كارآفرينى دانشگاه شريف در جشنواره اختراعات استان تهران و البرز

جشنواره شکوفایی اختراعات استان تهران و البرز (رویش) توسط بنیاد ملی نخبگان تهران و البرز به مدت 3 روز از تاریخ 7 الی 9 بهمن ماه سال جاری در محل پژوهشگاه نیرو با حضور مخترعین، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری، مراکز تحقیقاتی و پژوهشگاه ها برگزار شد.

 آقای دکتر شهرام یوسفی فر بعنوان رئیس ستاد برگزاری جشنواره و رئیس بنیاد ملی نخبگان استان تهران در مراسم افتتاحیه این جشنواره به ذکر این مطلب پرداختند که هدف از برگزاری این جشنواره حرکت در مسیر اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی، شناخت و حمایت از مخترعین می باشد و معرفی افراد برگزیده در این جشنوارهبه مراکز حمایتی و تحقیقاتی می باشد و اینکه این جشنواره در سال­های آتی نیز با برنامه­های مدون تر و بهتر برگزار خواهد شد.

 همچنین آقای دکتر سهراب پور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در مراسم اختتامیه این جشنواره اظهار داشتند : اختراع باید بر اساس نیاز‌های کشور انجام شود چراکه اختراع، زاده احتیاج است وگام نخست در اختراع، نیاز سنجی کشور است. همچنین ایشان اظهار داشتند:تاسیس شرکت دانش‌بنیان بهترین اتفاق ممکن در حوزه اختراعات است، افراد با تاسیس شرکت دانش‌بنیان علاوه بر انجام فعالیت‌های پژوهشی و کسب درآمد از راه علم می‌توانند به عنوان کارآفرین تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان و دانشجویان را نیز استخدام کنند.

 در این جشنواره آقایان علیرضا محجوب نماینده مجلس شورای اسلامی و دکتر سهراب پور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از غرفه های نمایشگاهی بازدید داشتند.

 غرفه نمایشگاهی مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف به همراه واحد شتاب دهنده شریف Sharif acceleratorدر سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت و محصولات این مراکز از قبیل فهرست دستاوردهای واحدهای فناور، خدمات مراکز، کتاب، دی وی دی های آموزشی و بروشورهای حاوی اطلاعات مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف و همچنین شتاب دهنده شریف در معرض نمایش قرار گرفت.