مرکز رشد شريف صفحه نخست

برگزارى اولين جشنواره كيمياگرى جابربن حيان در دانشگاه صنعتى شريف

مركز حمايت و توسعه فناورى دانشجويى طلوع با همكارى مركز رشد دانشگاه، مركز كارآفرينى و نهادهاى ديگر، در نظر دارد اولين جشنواره كارآفرينى تخصصى در حوزه شيمى را با عنوان «جشنواره كيمياگرى جابربن حيان» برگزار نمايد. اين جشنواره از يك سو عرصه­‌ايست براى ارائه دستاوردهاى فنى- پژوهشى دانشجويان، دانش‌آموختگان و صاحبان ايده‌­هاى كسب و كار و از سوى ديگر فضايى است براى طرح نيازمندي­‌هاى صنعت، كه نهايتاً از رهگذر سرمايه‌­گذارى صنعت در كسب و كارهاى دانش‌بنيان، فرصتى را براى همكارى مؤثر و نظام­‌مند صنعت و دانشگاه فراهم مي­‌آورد.

در بخش مسابقه­‌اى اولين دوره اين جشنواره، دو قسمت (الف) ايده و برنامه­‌هاى تجارى: شامل ايده­‌ها و طرح­‌هايى كه هنوز به توليد نمونه اوليه نرسيده­‌اند؛ (ب) بخش تجارى: طرح­‌هايى كه داراى نمونه اوليه هستند و ممكن است به بازار هم رسيده باشند؛ در نظر گرفته شده است.

دانشجويان و دانش‌آموختگان شريفى در تمامى رشته‌­ها و دوره‌­ها كه در حوزه صنعت شيمى و با توجه به محورهاى جشنواره داراى ايده و طرح كسب و كار هستند، مى‌­توانند در هر كدام از چهار بخش مسابقه­‌اى (1) ايده كسب و كار، (2) پايان نامه كارآفرين، (3) طرح كسب و كار، (4) شركت نوپا، شركت نمايند.

محورهاى جشنواره: 1- دارو 2- محيط زيست 3- غذا 4- كشاورزى 5- مواد بهداشتى و آرايشى 6- نرم‌افزارهاى رايانه­‌اى و شبيه‌سازى 5- فناورى اطلاعات و ارتباطات 6- انرژى 7-رنگ و پوشش 8- تجهيزات پزشكى 9- سوخت 10- سازه و ساختمان 11- آموزش­‌هاى نوين 12- مواد پرانرژى و پيروتكن

New Page 1

نحوه تماس:

آدرس: دانشگاه صنعتی شریف، ضلع شرقی معاونت پژوهشی، مركز حمايت و توسعه فناوری دانشجويی طلوع

تلفن: 66166030 - 66166031

سایت: http://kimiagary.com

ایمیل: kimiagary@chmail.ir

New Page 1

جوایز جشنواره

 

رتبه/عنوان

ایده

پایان نامه

طرح کسب و کار

شرکت نوپا

رتبه اول

7 میلیون ریال

10 میلیون ریال

15 میلیون ریال

25 میلیون ریال

رتبه دوم

5 میلیون ریال

7 میلیون ریال

10 میلیون ریال

15 میلیون ریال

رتبه سوم

2 میلیون ریال

5 میلیون ریال

5 میلیون ریال

10 میلیون ریال

جایزه ویژه جشنواره (جابربن حیان)

10 میلیون ریال

 

تقویم جشنواره


 
عنوان زمان پایان
مهلت ارسال طرح ها پایان اسفند 92
اعلام نتایج اولیه داوری طرح ها پایان فروردین 93
جلسه دفاع از طرح ها هفته اول اردیبهشت 93
مراسم اختتامیه و داوری طرح های پایانی هفته دوم اردیبهشت 93