مرکز رشد شريف صفحه نخست

برگزارى آيين پايانى پنجمين جشنواره سراسرى كارآفرينى و توسعه كسب و كار شريف

عکس پنجمین جشنواره سراسری کارآفرینی

پنجمین جشنواره سراسری کارآفرینی و توسعه کسب ‌وکار شریف با حضور پرشور دانشجویان و علاقمندانی از دانشگاه‌های سراسر کشور، 23 آذرماه به کار خود پایان داد.

گفتنی است، این جشنواره به همت صندوق پژوهش و فناوری و مراکز رشد و کارآفرینی و دانشگاه صنعتی شریف با هدف کمک به تجاری سازی طرح‌های دانش بنیان، در بخش‌های گوناگون از جمله مدلهای نوین کسب و کار، طرح کسب‌وکار ایده‌های دانش بنیان و نوآورانه و همچنین شرکت‌های نوپا، شریف برگزار شد.

در این دوره حدود 140 طرح به دبیرخانه جشنواره ارائه شد که پس از 2 دوره داوری، در مرحله اول 40 طرح انتخاب و در نهایت 6 طرح به مرحله پایانی راه یافتند که داوری این 6 طرح در سالن جابربن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

6 طرح‌ راه یافته به مرحله نهایی پنجمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف در دو بخش کسب وکار و شرکت های نوپا به شرح زیر است:

بخش طرح‌های کسب‌وکار

-  سامانه اخبار رسمی 

- تولید محتوای آموزشی به همراه بستر توزیع آن 

-  تولید آلومینیوم با استحکام بالا 

-  دستگاه کنترل و عیب‌یابی خط تولید کاشی 

 شرکت‌های نوپا 

-  سامانه برون سپاری آنلاین 

-  سنسورهای ترافیکی بلوتوث

 

 داوری نهایی طرح‌ها، بصورت زنده توسط هیئت داوران صورت گرفت و حاضران نیز یک رأی در سامانه نظرسنجی داشتند. بدین ترتیب که در ابتدای مراسم، دستگاههای نظرسنجی آنلاین توزیع شد که پس از ارائه طرح­ها از سوی مجریان، دانشجویان نیز در انتخاب طرح برگزیده شرکت کردند، که از میان طرح‌های راه یافته به مرحله نهایی در بخش طرح‌های کسب کار، طرح سامانه اخبار رسمی و در بخش شرکت‌های نوپا، طرح سنسورهای ترافیکی بلوتوث، به عنوان طرح برگزیده انتخاب شدند. 

این دوره از جشنواره، با حضور نمایندگان شرکت‌های سرمایه گذاری برای بررسی طرح‌های برگزیده و مشارکت و سرمایه­ گذاری در این طرح‌ها برگزار شد.

مهندس محمد حسن انتظاری رییس مرکز ملی فضای مجازی در سخنرانی خود در اختتامیه پنجمین جشنواره سراسری کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار در دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: شبکه ملی اطلاعات شامل زیرساخت‌هایی است که توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاع ایجاد شده است­ و قرار است خدمات و سرویس‌های مفصلی در فضای سایبری ارایه کند.

وی از جمله الزامات این طرح را حضور فعال نسل خلاق کشور به ویژه نخبگان و دانشگاهیان عنوان کرد و گفت: باید فضا را به گونه­ ای تعریف کنیم تا همه جوانان فعال بتوانند در این عرصه حضور یابند و با کمترین ریسک و خطر پذیری مواجه شوند.
رییس مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه اکنون طراحان شبکه‌های بزرگ اجتماعی در دنیا از جمله گوگل و یوتیوپ در میانگین سنی 30 تا 35 سال قرار دارند گفت: چنین جوانانی در مراتب علمی کشور نیز حضور دارند که وظیفه ماست در هر شرایطی از آنها حمایت کنیم.

همچنین مهندس امیری مدیرعامل شرکت مادیران با مثمرثمر خواندن برگزاری جشنواره‌های کسب‌وکار و کارآفرینی در کشور، توجه به توانمندی‌های جوانان خلاق و پویا را با ارزش توصیف کرد و اذعان نمود آنچه می‌تواند موجب موفقیت این کارآفرینان شود،‌ همان علاقه و انگیزه است.

در بخش پایانی این مراسم، به نفرات برگزیده لوح تقدیر، دیپلم افتخار، جایزه نقدی، تسهیلات و تندیس جشنواره اعطا شد.

در پایان 6 دستگاه تبلت اهدایی شرکت مادیران به 6 نفر از شرکت کنندگان در مراسم به قید قرعه اهدا شد.

شایان ذکر است آیین پایانی جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف بصورت زنده از شبکه رادیویی دانش نیز پخش شد.

 

بخش طرح‌های کسب‌وکار

 رتبه اول: وب  سایت اخبار رسمی (شرکت رسیس سیستم آسیا)

رتبه دوم: تولید آلیاژهای آلومینیوم با استحکام بالا (محمد علی مصطفایی)

رتبه سوم: تولید محتوای آموزشی به همراه بستر توزیع آن (شرکت پیشگامان ستاره ثریا)

رتبه چهارم: دستگاه کنترل تولید کاشی (شرکت شریف ویژن تک)

دیپلم افتخار: عمل چشم فیکو (محمد مهدی حیدری)

دیپلم افتخار: طراحی و ساخت سازه های کش‌بستی (مرتضی قندهاری)

 دیپلم افتخار: بسته نرم افزاری چشم انداز (شرکت تعالی تجارت ماندگار)

 

بخش شرکت‌های نوپا 

رتبه اول: سنسورهای ترافیکی بلوتوث (شرکت توسعه سامانه مانا)

رتبه دوم: برون سپاری آنلاین (شرکت پونیشا)

دیپلم افتخار: محصولات آموزشی و سرگرمی رباتیک (شرکت نوآوران ابزار دانش آموز(نادکو))

دیپلم افتخار: تولید انبوه سیلیکاژل کروی (شرکت تولیدی صدف چوبینه)

عکس های مرتبط:

عکس های مرتبط:

عکس های مرتبط: