مرکز رشد شريف صفحه نخست

حضور چهار شركت دانش‌بنيان مركز رشددانشگاه شريف در چهارمين جشنواره علم تا عمل

چهارمين جشنواره و نمايشگاه ملى علم تا عمل در تاريخ يازدهم تا چهاردهم آبان ماه به مدت چهار روز درمحل مصلاى بزرگ امام خمينى (ره) تهران برگزار مى‌شود.

در مرحله اول اين جشنواره هزار و 604 شركت دانش بنيان با هزار و 742 طرح ثبت نام كردند كه پس از داورى و ارزيابى هزار و 8 شركت دانش بنيان براى ورود به مرحله سوم برگزيده شدند. از سوى شركت‌هاى دانش بنيان پذيرش شده هزار و 603 طرح عرضه شد، و در مرحله سوم نيز از ميان 1008 شركت دانش بنيان 820 شركت پذيرش شدند كه اين تعداد شركت با هزار و 104 طرح در چهارمين جشنواره و نمايشگاه علم تا عمل شركت خواهند كرد.

چهار شركت دانش بنيان مركز رشد دانشگاه شريف به نام‌هاى مديريت پروژه هاى توربينى اركان ايرانيان با طرح «طراحى و ساخت هسته‌ى مكانيكى دينامومتر هيدروليكى جهت تست توان توربين‌هاى گازى» و شركت امواج ارتباط پردا با طرح «طراحى و توليد جاذب الكترومغناطيسى ضد اشتعال لايه اى در رنج فركانسى وسيع» و شركت توسعه فناورى مافوق صوت با طرح «هموژنايزر التراسونيك آزمايشگاهى با توان 400 وات» و شركت فناوران سامانه‌هاى راهبردى شريف با طرح «طراحى و ساخت سامانه‌هاى هوافضايى در زمينه داده‌بردارى و سنجش از راه دور» در اين جشنواره حضور دارند كه از ميان شركت‌هاى دانش بنيان مركز رشد دانشگاه شريف سه طرح در غرفه‌ طرح‌هاى برتر استانى نيز به معرفى طرح خود مى‌پردازند .

لازم به ذكر است مرحله نهايى داورى طرح‌ها در ايام برگزارى نمايشگاه توسط داوران انجام خواهد شد كه حمايت 120 ميليارد ريالى معاونت علمى و فناورى رياست جمهورى براى طرح هاى منتخب اين جشنواره اختصاص يافته است. در اين دوره از جشنواره از 35 طرح ملى ، هر طرح تا اعتبار سه ميليارد ريال و 31 طرح برتر استانى، هر طرح با اعتبارى بالغ بر يك ميليارد ريال براى تجارى سازى حمايت خواهد شد.

تصاویر مرتبط