مرکز رشد شريف صفحه نخست

تمديد زمان دريافت طرح‌هاى پنجمين جشنواره كارآفرينى و توسعه كسب و كار شريف

زمان دريافت طرح‌هاى پنجمين جشنواره سراسرى كارآفرينى و توسعه كسب و كار شريف تمديد شد.

به گزارش خبرگزارى ايسنا، اين جشنواره به همت صندوق پژوهش و فناورى توسعه صادرات شريف با همكارى مركز كارآفرينى و مركز رشد فناورى‌هاى پيشرفته دانشگاه صنعتى شريف طى ماه‌هاى خرداد تا آذر سال 92 و به منظور اخذ طرح‌هاى كسب و كار و ايده‌هاى نوين و دانش بنيان و رتبه‌بندى آنها برگزار مى‌شود.

به دنبال برگزارى موفق چهار جشنواره قبلى در اين دانشگاه، دريافت طرح‌ها براى جشنواره‌ى پنجم با ابعاد گسترده‌تر و رويكرد ملى و سراسرى با اهدافى نظير آموزش و ارتقاى توان كارآفرينان براى نوشتن طرح تجارى و برنامه‌ريزى اجرايى، شناسايى و معرفى كارآفرينان جوان و ناشناخته، پرورش نسل جديدى از كارآفرينان و آشنايى صاحبان صنعت با ايده‌هاى جديد و خلاقانه و فراهم آوردن شرايط براى كارآفرينان جهت بازاريابى و معرفى طرح به سرمايه‌گذاران از خرداد ماه سال جارى آغاز شد.

جشنواره پنجم در محورهاى متنوعى اعم از علوم فنى- مهندسى، فناورى اطلاعات و ارتباطات، حوزه‌هاى مديريتى، مالى و اقتصادى، فناورى‌هاى نوين بيوتكنولوژى و نانو تكنولوژى، علوم كشاورزى و منابع طبيعى و در چهار بخش شامل نگارش طرح تجارى(Business plan)، نگارش مدل كسب وكار (Business Model) براى ايد‌ه‌هاى دانش بنيان و نوآورانه (Seed stage) و همچنين طرح كسب و كار شركت‌هاى نوپا (Early stage) و شركت‌هاى دانش بنيان توسعه يافته موفق در مرحله توسعه (Expansion stage) برگزار مى‌شود و ضمنا در اين دوره يك بخش ويژه تحت عنوان فضاى مجازى خواهيم داشت كه در اين بخش طرح‌هاى مرتبط با فضاى مجازى مورد بررسى قرار خواهد گرفت.

در اين دوره جشنواره جوايز ارزنده و بسته‌هاى حمايتى متنوعى براى برگزيدگان در نظر گرفته شده است كه شامل مواردى از قبيل هداياى نقدى، تسهيلات مالى ارزان قيمت، امكان استقرار در مركز رشد دانشگاه صنعتى شريف، امكان سرمايه‌گذارى صندوق پژوهش و فناورى شريف و ساير سرمايه‌گذاران در طرح‌هاى برگزيده و ... مى‌توان اشاره كرد.

فرآيند اجراى اين دوره از جشنواره بدين شكل است كه متقاضيان و صاحبان ايده در گام اول طرح‌هاى خود را در قالب يك خلاصه مديريتى 3-8 صفحه‌اى به دبيرخانه ارسال كرده و در گام بعدى براى برگزيدگان ضمن برگزارى كارگاه‌هاى آ‌موزشى، يك پشتيبان براى تدوين طرح كسب و كار اختصاص خواهد يافت. در مرحله بعدى طرح‌هاى نهايى در كميته داوران ارزيابى شده و به مرحله فينال راه پيدا خواهند كرد.

در مراسم پايانى جشنواره نيز صاحبان طرح‌هاى برتر در حضور كميته داوران و حضار اقدام به دفاع از طرح‌هاى خود كرده و در نهايت رتبه‌هاى برتر در بخش‌هاى مختلف تعيين و در همان روز اعلام خواهند شد.

مان دريافت خلاصه مديريت طرح‌ها تا 30 مهر ماه سال جارى است و علاقمندان براى اطراع از جزييات، برنامه‌ى زمان‌بندى و جوايز جشنواره مى‌توانند به نشانى اينترنتى www.sharifvc.ir يا http://bp.sharif.ir مراجعه يا با شماره 61975312 تماس حاصل كنند.