مرکز رشد شريف صفحه نخست

آغاز به كار پنجمين جشنواره‌ى كارآفرينى و توسعه كسب و كار شريف

پنجمين جشنواره سراسرى «كارآفرينى و توسعه كسب و كار شريف» به همت صندوق پژوهش و فناورى توسعه صادرات شريف با همكارى مركز كارآفرينى و مركز رشد فناورى‌هاى پيشرفته دانشگاه صنعتى شريف برگزار مى‌‌شود.

مهندس مهرداد امانى، مديرعامل صندوق توسعه صادرات شريف و دبير اين جشنواره با اعلام اين خبر افزود:به دنبال برگزارى موفق چهار جشنواره قبلى در دانشگاه صنعتى شريف، دريافت طرحها براى جشنواره‌‌ى پنجم با ابعاد گسترده‌تر و رويكرد ملى و سراسرى با اهدافى نظير آموزش و ارتقاى توان كارآفرينان براى نوشتن طرح تجارى و برنامه‌ريزى اجرايى، شناسايى و معرفى كارآفرينان جوان و ناشناخته، پرورش نسل جديدى از كارآفرينان و آشنايى صاحبان صنعت با ايده‌هاى جديد و خلاقانه و فراهم آوردن شرايط براى كارآفرينان جهت بازاريابى و معرفى طرح به سرمايه‌گذاران از خردادماه سال جارى آغاز شد.

وى خاطر نشان كرد: جشنواره پنجم در محورهاى متنوعى اعم از علوم فنى- مهندسى، فناورى اطلاعات و ارتباطات، حوزه‌‌هاى مديريتى، مالى و اقتصادى، فناورى‌هاى نوين بيوتكنولوژى و نانو تكنولوژى، علوم كشاورزى و منابع طبيعى و در چهار بخش شامل نگارش طرح تجارى (Business plan)، نگارش مدل كسب و كار (Business Model) براى ايده‌هاى دانش‌بنيان و نوآورانه (Seed Stage) و همچنين طرح كسب و كار شركت‌هاى نوپا (Early Stage) و شركت‌هاى دانش‌‌بنيان توسعه‌‌يافته موفق در مرحله توسعه (Expansion Stage) برگزار مى‌شود و ضمنا در اين دوره يك بخش ويژه تحت عنوان فضاى مجازى خواهيم داشت كه در اين بخش طرح‌هاى مرتبط با فضاى مجازى مورد بررسى قرار خواهد گرفت.

مديرعامل صندوق پژوهش شريف گفت: در اين دوره جشنواره جوايز ارزنده و متنوعى براى برگزيدگان در نظر گرفته شده است كه شامل مواردى از قبيل هداياى نقدى، تسهيلات مالى ارزان‌قيمت، امكان استقرار در مركز رشد دانشگاه شريف، امكان سرمايه‌گذارى صندوق پژوهش و فناورى شريف در طرح‌هاى برگزيده و... مى‌­توان اشاره كرد.

New Page 1

علاقمندان برای اطلاع از جزییات و برنامه‌ی زمان‌بندی جشنواره می­‌توانند به نشانی اینترنتی http://bp.sharif.ir مراجعه یا با ایمیل gmail.com@bp.sharif تماس حاصل فرمایند.

دبيرخانه جشنواره تهران، ضلع شمالى دانشگاه صنعتى شريف، خيابان قاسمى، پلاك 37، واحد 12

شماره تماس 61975300

فكس 61975305