مرکز رشد شريف صفحه نخست

حضور مركز رشد دانشگاه صنعتى شريف در پنجمين جشنواره نوآورى و شكوفايى(سال 91)

عکسپنجمين جشنواره بين المللى نوآورى و شكوفايى فجر انقلاب اسلامى از 16 تا 18 بهمن ماه سال جارى در مصلى امام خمينى (ره) برگزار گرديد.

جشنواره نوآورى و شكوفايى از سال 87 با هدف ايجاد بستر مناسب براى داورى و تاييد علمى اختراعات و نوآورى‌ها، شناسايى و معرفى طرح‌هاى برگزيده جشنواره‌هاى كشور و توسعه همكارى‌هاى علمى و فناورى بين مراكز علمى كشور برگزار مى‌شود.

فراهم آوردن تسهيلات اطلاع رسانى و ارتباطى براى سرعت بخشيدن به فرآيند تجارى سازى، كاربردى كردن نتايج تحقيقات و آشنايى بيشتر آحاد جامعه با پيشرفت‌هاى علمى و اختراعات از ديگر اهداف اين جشنواره شكوفايى و نوآورى ذكر شده است.

پارك‌ها و مراكز رشد به عنوان واحدهاى حامى تأسيس شركت‌هاى دانش بنيان هر كدام با شركت‌هاى فعال خود در اين جشنواره حضور يافته و دستاوردهاى خود را به نمايش گذاشتند.

در اين دوره از جشنواره نوآورى و شكوفايى، 23 پارك و مركز رشد و 82 شركت دانش بنيان حضور داشتند. عمده محصولات ارايه شده از سوى شركت‌هاى دانش بنيان در حوزه هاى رباتيك، مكانيك، خودرو، مهندسى پزشكى، پزشكى، كشاورزى، صنايع شيميايى، نفت، پتروشيمى، گاز، هوافضا، و فناورى‌نانو بود. ويژگى محصولات ارايه شده در اين بخش داشتن ايده مبتكرانه و دانش بنيان و نيز موفقيت در عرصه صنعتى شدن، بازاريابى و فروش است.

از جمله پارك‌ها و مراكز رشد حاضر در جشنواره پنجم مى توان به پارك علم و فناورى پرديس، مركز رشد فناورى‌هاى پيشرفته دانشگاه صنعتى شريف، پارك علم و فناورى قم، پارك علم و فناورى امام خمينى (ره) استان قزوين، پژوهشگاه ملى مهندسى ژنتيك و زيست فناورى، مركز رشد زيست فناورى انسيتو پاستور ايران و مركز رشد گياهان دارويى دانشگاه آزاد واحد خوراسگان اشاره كرد.

لازم به ذكر است مركز رشد فناورى‌هاى پيشرفته دانشگاه صنعتى شريف به همراه سه شركت دانش بنيان مستقر به نام‌هاى: عميد رايانه شريف (عرش)، ريز پردازنده شريف، مديريت پروژه هاى توربينى اركان ايرانيان (مپتا) در جشنواره حضور داشت كه خدمات، فعاليت‌ها و دستاوردهاى خود را در معرض ديد عموم قرار دادند.