مرکز رشد شريف صفحه نخست

آيين پايانى چهارمين جشنواره سراسرى «كارآفرينى و توسعه كسب و كار شريف»

عکسهمزمان با هفته پژوهش، مراسم اختتاميه چهارمين جشنواره سراسرى «كارآفرينى و توسعه كسب و كار شريف» از سوى صندوق پژوهش و فناورى توسعه صادرات شريف با همكارى مركز كارآفرينى و مركز رشد فناوريهاى پيشرفته دانشگاه صنعتى شريف در سالن جابر بن حيان دانشگاه برگزار مى‌شود.

مهندس مهرداد امانى، مديرعامل صندوق پژوهش و فناورى توسعه صادرات شريف و دبير اين جشنواره با اعلام اين خبر افزود:

به دنبال برگزارى موفق سه جشنواره قبلى در دانشگاه صنعتى شريف، جشنواره‌ى چهارم با ابعاد گسترده‌تر و رويكرد ملى و سراسرى با اهدافى نظير آموزش و ارتقاى توان كارآفرينان براى نوشتن طرح تجارى و برنامه‌ريزى اجرايى، شناسايى و معرفى كارآفرينان جوان و ناشناخته، پرورش نسل جديدى از كارآفرينان و آشنايى صاحبان صنعت با ايده‌هاى جديد و خلاقانه و فراهم آوردن شرايط براى كارآفرينان جهت بازاريابى و معرفى طرح به سرمايه‌گذاران از دى ماه سال 1390 آغاز گرديد.

وى خاطر نشان كرد: جشنواره چهارم در محورهاى متنوعى اعم از علوم فنى- مهندسى، فناورى اطلاعات و ارتباطات، حوزه¬هاى مديريتى، مالى و اقتصادى، فناورى‌هاى نوين بيوتكنولوژى و نانو تكنولوژى، علوم كشاورزى، منابع طبيعى و دامپزشكى در دو حوزه شامل سرفصل «ايده‌هاى برتر» و سرفصل «تجارى‌سازى» برگزار شد كه در اين دوره بيش از 150 طرح و ايده به دبيرخانه جشنواره ارائه گرديد.

امانى ادامه داد: در مرحله اول داورى جشنواره، 38 طرح و ايده انتخاب شدند كه پس از برگزارى دوره آموزشى «نحوه تدوين طرح كسب و كار» براى مجريان اين طرحها، طرح كسب و كار ايشان مورد ارزيابى توسط داوران جشنواره قرار گرفت. پس از مرحله دوم داورى نيز 6 طرح انتخاب گرديد كه با ارائه در مراسم اختتاميه با حضور داوران، بطور زنده داورى و رتبه‌بندى خواهند شد.

دبير چهارمين جشنواره كارآفرينى و كسب و كار شريف افزود: در اين دوره جشنواره ميهمانان و حضار حاضر در مراسم نيز امكان داورى و اظهارنظر در خصوص طرحها را دارند. به طورى كه يك راى از مجموع آراى داوران به تماشاچيان اختصاص خواهد يافت.

مديرعامل صندوق پژوهش شريف گفت: در اين دوره جشنواره جوايز ارزنده و متنوعى براى برگزيدگان در نظر گرفته شده است كه به مواردى از قبيل سكه طلا، هداياى نقدى، تسهيلات مالى ارزان قيمت، امكان استقرار در مركز رشد دانشگاه شريف، امكان سرمايه‌گذارى صندوق پژوهش و فناورى شريف و صندوق مالى توسعه تكنولوژى ايران در طرحهاى برگزيده و... مى‌توان اشاره كرد.

ايشان در پايان اشاره داشت كه فراخوان دريافت طرح‌هاى پنجمين جشنواره كسب و كار شريف از دى ماه سال جارى آغاز خواهد شد و علاقمندان فرصت خواهند داشت طى مدت زمان اعلام شده خلاصه مديريتى طرح‌هاى خود را به دبيرخانه جشنواره ارسال نمايند

علاقمندان براى اطلاع از جزييات و برنامه‌ى زمان‌بندى جشنواره مى‌توانند به نشانى اينترنتى http://bp.sharif.ir مراجعه يا با شماره هاى 4 - 61975300 تماس حاصل فرمايند.