مرکز رشد شريف صفحه نخست

حضور مركز رشد شريف در نمايشگاه و مسابقه چالش نوآورى تهران هوشمند

اولین نمایشگاه و مسابقه چالش نوآوری تهران هوشمند با حضور مهندس مجید دهبیدی پور، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شریف، دکتر محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و دکتر سید علی مفاخریان، شهردار منطقه 9 روز چهارشنبه 14 آذر در "مرکز نوآوری های شهری" گشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی مرکز رشد پارک علم و فناوری شریف، نمایشگاهی از دستاوردهای واحدهای فناور و دانش بنیان در قالب تیم هایی از پارک علم و فناوری شریف، مرکز رشد پارک شریف و شتابدهنده به مدت دو روز در کنار مسابقه نوآوری تهران هوشمند بر پا گردید.

دکتر محمد فرجود پس از گشایش این رویداد و در بازدید از بخش های مختلف آن از آمادگی کامل سازمان فاوای شهرداری برای همراهی و همکاری با استارتاپ ها و کسب و کارهای نو خبر داد و گفت: داده های شهرداری برای نخستین بار در اختیار مجموعه های نوآور قرار گرفته است.
مفاخریان شهردار منطقه 9 نیز ضمن بازدید از این رویداد اظهار امیدواری کرد همکاری سه جانبه میان منطقه 9، سازمان فاوا و دانشگاه شریف پربار و ثمربخش باشد و گفت: حمایت از فعالیت استارتاپها می‌تواند موجب رونق کسب و کارهای جدید، اشتغال زایی و تسهیل دسترسی مردم به خدمات ما شود. در واقع برای اولین بار است که در همکاری با دانشگاه چنین اقدام عملیاتی در حوزه هوشمندسازی انجام می‌شود و از ظرفیت‌های داده ای شهرداری تهران به این شیوه استفاده می‌شود.
گفتنی است در اولین ماراتن خلاقیت و برنامه نویسی که عنوان دیگر آن هکاتون است 23 تیم و 26 نفر ثبت نام و شرکت کرده اند.