مرکز رشد شريف صفحه نخست

حضور مركز رشد دانشگاه شريف در بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللى الكامپ

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ صبح امروز شنبه 6 مرداد ماه و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

دانشگاه صنعتی شریف با ارایه ی محصولات و خدمات فناورانه ی خود در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ حضور دارد و علاقه مندان طی روزهای ۶ تا ۹ مردادماه می توانند از غرفه ی دانشگاه بازدید نمایند. 

 

 

مرکز رشد دانشگاه شریف به همراه تیم استاد بانک در این نمایشگاه حضور دارد و نیز صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی توسعه صادرات و فناوری شریف، تیم تایفون، تیم کانکت، شرکت پرسا، ، مرکز راهکارهای اطلاعاتی هوشمند (شرکت دانش افزار نارون شریف)، آموزش های تخصصی  ضمن حضور در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ، محصولات و خدمات فناورانه ی خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده اند.

معرفی محصولات و خدمات ارایه شده توسط دانشگاه صنعتی شریف در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ:

- مجری تیم تایفون باکس دکتر گودرزی از دانشکده ی مهندسی کامپیوتر است و زمینه فعالیت این تیم در حوزه داده های حجیم است. محصول این تیم یک کار افراز است که برای شتابدهی پردازش جریانی داده های حجیم کاربرد دارد.

- مجری تیم کانکت دکتر غلامپور از پژوهشکده ی الکترونیک است. سامانه کانکت شریف یک سرویس مخابراتی هوشمند است که سرویس مرکز تلفن موبایل را برای موسسات فراهم می کند. هر موسسه یا شرکتی که خدماتی را خارج از ساختمانهای خود به مشتریان ارائه می کند می تواند از این سرویس استفاده نماید. زمان، تعداد زنگها قبل از برداشتن تلفن و فایل صوتی هر تماس ثبت می شود. سپس یک سیستم هوشمند فایلهای صوتی را از نظر احساسات و نحوه صحبت کردن طرفین ارزیابی و نتیجه را ثبت می کند. در ضمن شماره تلفن شخص سرویس دهنده و مشتری پنهان می ماند. مشتریان بالقوه این سیستم شرکتهای تاکسی تلفنی، فروشنده های اینترنتی، شرکتهای خدماتی و ... هستند. این سیستم ، به کمک کتابخانه توابع اینترنتی پیاده سازی شده آن ، به سادگی قابل تجمیع با سیستمهای موجود شرکتها و موسسات مختلف است. دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی شریف با توجه ویژه دکتر مختاری، مخارج پیاده سازی و نگه داری این سیستم را تامین نموده است. سامانه کانکت شریف در نمایشگاه Elecomp به نمایش گذاشته شده است.

- مجری شرکت پرسا دکتر اسدی از دانشکده ی مهندسی کامپیوتر است. حوزه فعالیت این شرکت ساخت سامانه ذخیره سازی و حجیم داده است که به صورت کاملا بومی و ساخت ایران می باشد.

- صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه صادرات و فناوری شریف به نمایندگی دکتر روستا آزاد از دانشکده ی مهندسی شیمی و نفت، با همکاری بانک توسعه صادرات در سال ۱۳۸۹ تاسیس شد که به اعطای تسهیلات به شرکت های فناور و دانش بنیان می پردازد. تا کنون بیش از ۵۰۰ شرکت دانش بنیان تسهیلات داده شده است. از دیگر فعالیت های این شرکت اعطای ضمانت های بانکی است.

- مجری مرکز راهکارهای اطلاعاتی هوشمند (شرکت دانش افزار نارون شریف) دکتر حبیبی از دانشکده ی مهندسی کامپیوتر است. از محصولات ایت شرکت می توان به مدیریت عملیات یکپارچه نوین (معین) اشاره کرد که جهت پایش خدمات انلاین بانکی و کسب و کار های برخط و ... به کار می رود. دیگر محصول این شرکت موتوشاب نام دارد که یک موتور بومی تولید شبکه خای اجتماعی برخط متن باز می باشد که در قالب خدمات ابری هم عرضه می گردد.

- مدیر آموزش های تخصصی دانشگاه، دکتر اکبری جوکار است. در این غرفه برنامه های آموزشی تخصصی موردنیاز صنایع و سازمان ها قابل ارایه توسط دانشکده ها، پژوهشکده ها و مراکز وابسته به دانشگاه معرفی می شود.

- مجری تیم استاد بانک از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه شریف، مهندس فراهانی است. استاد بانک پلتفرمی است برای انتخاب انلاین معلم خصوصی که تا کنون نزدیک به ۲۴۰۰ استاد فعال و ۶۵۰۰ شاگرد دارد.

شایان ذکر است علاقه مندان می توانند طی روزهای 6 تا 9 مردادماه در ساعات 10 الی 18 از غرفه ی دانشگاه صنعتی شریف (سالن ۳۱‌‌ a - سالن میلاد- غرفه ۱۶۴ ) بازدید نمایند.