مرکز رشد شريف صفحه نخست

دوره آموزشى «مديريت منابع انسانى با تأكيد بر انگيزش و نگهداشت» در مركز رشد شريف

مدیریت منابع انسانی یکی از مهم‌ترین موضوعات در مدیریت کسب و کار به شمار می‌آید. منابع انسانی از آنجا که با انسان سر و کار دارد از پیچیدگی‌ها و مشکلات خاصی برخوردار است که اگر به خوبی مدیریت نشود صدمات جبران ناپذیری بر پیکره کسب و کار وارد خواهد کرد. در کسب و کارهای نوپا و دانش‌بنیان که نیروی انسانی متخصص نقش ویژه‌ای در آن دارد، مدیریت منابع انسانی، حفظ، نگهداشت و انگیزه بخشی به نیروی انسانی از پیچیدگی‌های مضاعفی برخوردار است به همین منظور مركز رشد فناورى‌هاى پيشرفته دانشگاه صنعتى شريف جهت آشنايى مديران واحدهاى فناور مركز رشد با اين مبحث، دوره آموزشى «مديريت منابع انسانى با تأكيد بر انگيزش و نگهداشت» را برگزار ‌نمود.

اين دوره آموزشى مخصوص مديران و كارشناسان واحدهاى فناور مستقر در مركز رشد دانشگاه بوده كه به مدت 4 ساعت در روز شنبه مورخ 6 آبان 1396 برگزار شد.

در اين دوره كه با ارائه جناب آقاى دکتر بهزاد ابوالعلایی عضو هیئت علمی سازمان مدیریت صنعتی، مدرس و مشاور شرکت‌ها و سازمان‌ها در حوزه منابع انسانی، انجام گرفت، مباحثى نظير: سهم انگیزه در عملکرد کارکنان، نشانه‌های رفتاری کارکنان با انگیزه چیست، چگونه از طریق: هدف‌گذاری،استخدام، قدردانی، پاداش، ارزیابی عملکرد و بازخورد بر انگیزه کارکنان بیفزائیم؟، شرکت‌های موفق ایران و جهان چه تجارب و توصیه‌هائی برای افزایش سطح انگیزه کارکنان دارند؟ کارکنان چرا می آیند و چرا می مانند و چرا می روند؟ و ... مطرح شد. فراگيران در طى دوره مشكلات و سوالات خود را مطرح و پاسخ لازم را دريافت نمودند.