مرکز رشد شريف صفحه نخست

دوره آموزشى «ارزيابى و برنامه‌هاى حمايتى شركت‌هاى دانش‌بنيان » در مركز رشد شريف

شرکت‌های دانش بنیان موتور محرکه اقتصاد مقاومتی و مبتنی بر دانش هستند. با توسعه و گسترش فعالیت‌های فناورانه دانشگا‌ه‌های کشور، ظرفیت مناسبی برای تولید و تجارت فناورانه مشتمل بر فناوری و محصولات دانش بنیان ایجاد شده است  که در همین راستا گرایش بیش از پیش شرکت‌های فعال در این عرصه به اخذ تأییدیه دانش بنیانی از نهاد متولی و برخورداری از تسهیلات و حمایتهای آن را شاهد هستیم. به همین منظور مركز رشد فناورى‌هاى پيشرفته دانشگاه صنعتى شريف جهت آشنايى مديران واحدهاى فناور مركز رشد با اين مبحث، دوره آموزشى «آشنایی با ثبت‌نام، ارزیابی و برنامه‌های حمایتی شرکت‌های دانش‌بنیان» را برگزار ‌نمود. 

اين دوره آموزشى مخصوص مديران و كارشناسان واحدهاى فناور مستقر در مركز رشد دانشگاه بوده كه به مدت 4 ساعت در روز چهارشنبه مورخ 19 مهر 1396 برگزار شد.

 در اين دوره كه با ارائه جناب آقاى مصطفی ملکی کارشناس ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان، انجام گرفت، مباحثى نظير: تعاریف و مفاهیم مهم در ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان، دسته بندی شرکت‌های دانش بنیان، مدارک مورد نیاز جهت ثبت‌نام، عناوین حمایت‎ها ومعافیت‎های شرکت‎های دانش‎بنیان، حمایت‌های ذیل قانون مانند معافیت‌ها و حمایت‌های مالیاتی، معافیت‌ها و تسهیلات گمرکی، حمایت‌های با همکاری سایر دستگاه‌ها مانند تسهیلات سربازی کارکنان شرکت‌های دانش‌بنیان، واگذاری اراضی شهرک‌های صنعتی، فن‌بازار ملی ایران و برنامه توسعه کسب و کار شرکت‌های دانش‌بنیان و حمایت از صادرات و تبادل فناوری مطرح گرديد. فراگيران در طى دوره مشكلات و سوالات خود را مطرح و پاسخ لازم را دريافت نمودند.