مرکز رشد شريف صفحه نخست

آغاز به كار سومين نمايشگاه خانواده فناورى شريف و اقتصاد دانش بنيان

به گزارش روابط عمومی؛ دستاوردهای فناورانه ی شرکت های فناور و دانش بنیان دانشگاه صنعتی شریف در سومین نمایشگاه خانواده فناوری شریف و از یکم خردادماه به مدت سه روز در معرض دید بازدید کنندگان قرار خواهد گرفت.

بنا بر این گزارش دکتر بهنام طالبی مدیر مرکز رشد فناوری های پیشرفته ی دانشگاه صنعتی شریف در خصوص لزوم برپایی چنین نمایشگاههایی گفت: موضوع تجاری‌سازی فناوری و ایجاد شرکت‌های زایشی مبتنی بر یافته‌ها و دستاوردهای تحقیقاتی و فناورانه یکی از رویکردهای کلیدی حاکم بر دانشگاه‌های پیشرو دنیا می‌باشد.
در همین راستا و با توجه به برگزاری دو دوره موفق این نمایشگاه و فعالیت‌های انجام شده توسط فارغ‌التحصیلان و اساتید دانشگاه جهت ثروت‌آفرینی و ایجاد شرکت‌های دانشی و فناور، مرکز رشد و فناوری های پیشرفته ی دانشگاه صنعتی شریف اقدام به برپایی سومین نمایشگاه خانواده فناوری شریف و اقتصاد دانش بنیان نموده است.
وی یادآور شد؛ محصولات و دستاوردهای فناورانه ی اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف از امروز 1 خرداد ما لغایت 3 خرداد ماه در معرض دید عموم علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
دکتر طالبی اذعان داشت؛ با توجه به رویکردهای کلیدی دولت در جهت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، این نمایشگاه مورد بازدید مسئولین و متولیان توسعه فناوری و حامیان شرکت‌های دانش‌بنیان کشور قرار خواهد گرفت و فضای مناسبی جهت ارایه دستاوردهای فناورانه شرکت‌ها را فراهم خواهد نمود.
مدیر مرکز رشد دانشگاه در پایان اذعان داشت؛ برنامه‌های متنوعی نیز جهت هم‌افزایی و استفاده از تجربیات و توانمندی‌های این شرکت‌ها و بازدید خانواده شریف طراحی شده است.