مرکز رشد شريف صفحه نخست

ساخت افزونه مقايسه قيمت محصولات فروشگاه‌هاى آنلاين ايرانى/ مركز رشد شريف

افزونه -Extension- مقایسه قیمت محصولات فروشگاه‌های آنلاین ایرانی توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف طراحی شد.

به گزارش ایسنا، در فصای رقابتی فروشگاه‌های اینترنتی ایران صدها فروشگاه کوچک و بزرگ درحال فعالیت هستند.  پیداکردن مناسبترین قیمت و خدمات از بین این فروشگاه ها به یکی از دغدغه های خریداران اینترنتی تبدیل شده است. بنابراین کاربران باید وقت زیادی را برای مقایسه‌ی قیمت در فروشگاه‌های اینترنتی مختلف اختصاص دهند و این موضوع نیازبه سرویس جدیدی برای یکپارچه سازی فروشگاه‌های معتبر اینترنتی و مقایسه قیمت محصولات آنها را به صورت همزمان به وجود آورده است.

افزونه‌ی ساخته شده توسط تیم "ترب" که متشکل از تعدادی دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف است، یک نوآوری در حوزه تجارت الکترونیک ایران اعلام شده که می‌تواند  مقایسه‌ی قیمت بین فروشگاهی را انجا دهد.

این افزونه که به کمک الگوریتم های سرچ پیشرفته طراحی شده است، به کاربر این امکان را می دهد که در صفحه ی یک فروشگاه ، قیمت سایر فروشگاه ها برای این محصول را مشاهده کند و بدون صرف زمانی برای جست و جو محصول مورد نظر خود را با بهترین قیمت از فروشگاه منتخب خریداری کند.

تیم ترب تمرکز اصلی خود را بر روی ارائه ی الگوریتم های سرچ مبتنی بر جدیدترین تکنولوژی های دنیا قرار داده است. این تیم دانشجویی پیش از این موتور جست و جوی خرید خود را در قالب سرویس وب سایت اینترنتی torob.ir و نرم افزار تلفن همراه به صورت رایگان به کاربران اینترنتی ارائه کرده است.

واحد فناور ترب که از استارتاپ‌های شتابنده دانشگاه شریف است هم اکنون در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف مستقر هستند.