مرکز رشد شريف صفحه نخست

معرفى كتاب بازنگرى (ترجمه كتاب Rework)

کتاب Rework یکی از کتاب‌های شناخته‌شده چند سال اخیر دنیای استارتاپ‌ها است که تلاش می‌کند نگاه ما به راه‌اندازی کسب‌وکار را تغییر دهد.  این کتاب در حال حاضر از کتاب‌های پرفروش سایت آمازون در حوزه کارآفرینی است.

این کتاب با حمایت پارک علم و فناوری پردیس ترجمه و منتشر شده است و به همه‌ی کارآفرینان توصیه می‌شود.

این کتاب رویه سنتی راه­‌اندازی کسب وکار یعنی نوشتن طرح کسب­‌وکار، مطالعه تفصیلی رقبا و اقداماتی از این دست را به چالش کشیده و تلاش می­‌کند یک روش بهتر و سریع­تر برای موفقیت پیشنهاد دهد. این کتاب تلاش می‌­کند مسیری را که یک کسب­‎وکار متولد و رشد می‌­کند بازطراحی نماید. نویسندگان این کتاب تلاش می­کنند به مخاطب خود نشان دهند که اگرچه ایده مهم است ولی در نهایت شیوه‌ی اجرا تعیین­‌کننده خواهد بود.

نویسندگان این کتاب معتقدند رویه‌ای که امروزه برای راه‌اندازی کسب‌وکار از آن استفاده می‌شود مشکل دارد و نیاز به یک بازنگری (Rework) داریم. این کتاب سعی می‌کند به زبان ساده و با بهره‌گیری از مثال‌های واقعی توصیه‌هایی در مورد راه‌اندازی، رشد و به بلوغ رساندن یک کسب‌وکار داشته باشد. این کتاب تصاویر گرافیکی فراوانی دارد و سعی شده با متدی ساده و کوتاه مطالب کاربردی به مخاطب منتقل کند. در نهایت این کتاب سعی می‌کند روش‌های بهتری نسبت به آن‌چه که در پارادایم گذشته کارآفرینی وجود داشته، برای مدیریت رقبا، استخدام نیرو، رشد کسب‌وکار،توسعه محصول و ... در یک استارتاپ ارایه کند.

منبع:‌ cetka.ir